ERASMUS KA2 PROJECT – TEACH ME HOW TO PLAY – ŠPANJOLSKA

Autor: Tea Pavičić Zajec, 28. 5. 2019.

U sklopu Erasmus + projekta „Nauči me igrati“ šest učenika naše škole: Lorena Blagus, Sven Conjar, Matej Nöthig, Nina Papec, Nina Zrinski i Jura Zrnić u pratnji učiteljica: Sonje Tušek Podobnik, Dine Zebec i Dušanke Narančić, sudjelovalo je od 11.5. do 19.5.2019. u aktivnostima u školi CEIP Bernardino Perez u gradu Valencia de Don Juan u Španjolskoj. Naši španjolski prijatelji izradili su edukativnu igru, a naši i slovenski učenici, partneri u projektu, zajednički su učili o povijesti i geografiji Španjolske, te na kraju i zajednički odigrali igru.

U sklopu aktivnosti učenici i učitelji upoznali su se s organizacijom rada škole partnera iz Španjolske, sudjelovali su na primanju kod ravnatelja škole i načelnika grada, posjetili su gradski muzej u sklopu Castillo Coyanza, katedralu u Leonu i muzej San Isidoro, te proveli geografsku orijentaciju u šumi uz rijeku Eslu. Podatke koje su prikupili aktivnim slušanjem, fotografiranjem i bilježenjem u radne priručnike, pomogli su im u pripremi za zajedničku igru pod nazivom „The grail..Lost & Found“.

Ovo je bila treća od ukupno šest igara koliko će ih biti izrađeno do kraja ovoga dvogodišnjeg projekta. Učenici i učitelji vratili su se iz Španjolske oplemenjeni novim znanjima i nadasve novim prijateljstvima, koja će ostati duboko utkana u srca i sjećanja svih sudionika ovoga projekta.