> eTwinning
eTwinning

je zajednica škola u Europi. Putem eTwinning platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

eTwinning

Kodeks ponašanja

Mole se svi učitelji i učenici da prije uključivanja u projekte prouče Pravila za eTwinnere  koja nam pomažu da eTwinning ostane siguran i zabavan.

vijesti

I. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN dobitnica je oznake eTwinning škole za 2020. – 2021. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 17. 3. 2020. 13:16

S ponosom objavljujem kako je I. OŠ Varaždin zadovoljivši sve postavljenje kriterije dobila oznaku eTwinning škole. Time se škola pridružila zajednici škola koje nose oznaku eTwinning škole i prepoznate su kao predvodnice u područjima kao što su: digitalna praksa, praksa eSigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja, promicanje praksi za suradnju u učenju među osobljem i učenicima.

eTwinning radionica – „Poštuj sebe i druge u virtualnom svijetu“

Autor: Tamara Ređep, 7. 2. 2020. 16:17

U četvrtak 6. veljače, 18 učenika uključenih u Erasmus+ projekt „Vseživljenske veščine“ sudjelovalo je u još jednoj eTwinnig radionici. Cilj radionice bio je poticanje lijepog ponašanja i odgovornog komuniciranja na internetu putem foruma na Twinspace platformi. Radionicu su vodile učiteljica informatike mr.sc. Tamara Ređep i učiteljica razredne nastave Sonja Tušek Podobnik, koordinatorica projekta.

Održana eTwinning radionica – „Kako postati dobar europski građanin“

Autor: Tamara Ređep, 30. 1. 2020. 20:05

U sklopu Erasmus+ projekta „Innovative Schools Together“, u četvrtak 30.siječnja primjenjujući komunikacijske alate eTwinning platforme održana je radionica o pitanjima vrijednosti u Europi. Radionicu su vodile učiteljica engleskog jezika Stella Kulaš, koordinatorica projekta i učiteljica informatike mr.sc. Tamara Ređep, članica projektnog tima.

Održana je eTwinning edukacija

Autor: Tamara Ređep, 16. 1. 2020. 21:34

U četvrtak 16.01. u računalnoj učionici I. osnovne škole Varaždin održana je eTwinning edukacija za učenike uključene u Erasmus+ projekte „Igrifikacijom do boljih rezultata“ i „Vseživljenske veščine“, a u sklopu kojih su pokrenuti istoimeni eTwinning projekti. Edukaciju su održale učiteljica informatike mr.sc. Tamara Ređep, voditeljica navedenih eTwinning projekata i učiteljica razredne nastave Sonja Tušek Podobnik, koordinatorica projekta „Vseživljenske veščine“.

Pokrenut je eTwinning projekt „Vseživljenske veščine (Lifelong skills)“

Autor: Tea Pavičić Zajec, 21. 11. 2019. 14:18

Kao i za projekt Igrifikacijom do boljih rezultata - nauči me igrati, u sklopu Erasmus projekta, pokrenut je eTwinning projekt Vseživljenske veščine (Lifelong skills) na kojem će raditi učenici i učitelji škola sudionica, a projekt će voditi članica projektnog tima, mr.sc. Tamara Ređep. U svrhu diseminacije projektnih rezultata i poticanje međusobne suradnje na eTwinning platformi partnerske škole dijeliti će svoje materijale vezano uz projektne aktivnosti.

Pokrenut je eTwinning projekt „Igrifikacijom do boljih rezultata“

Autor: Tea Pavičić Zajec, 24. 9. 2019. 16:21

U sklopu istoimenog Erasmus projekta, a u svrhu diseminacije projektnih rezultata, pokrenut je eTwinning projekt na kojem će raditi učenici i učitelji škola sudionica, a projekt će voditi članica projektnog tima, mr.sc. Tamara Ređep. eTwinning platforma namijenjena je svim odgojno – obrazovnim djelatnicima koji rade u školama i dječjim vrtićima, a putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.

Oznaka kvalitete Erasmus+ projektu „Connected with the Environment“

Autor: Draženka Kolonić, 24. 9. 2019. 09:24

S početkom nove školske godine završen je dvogodišnji  ekološki Erasmus+ KA2 projekt „Connected with the Environment“. Za uspješnost provedbe i vidljivost rezultata na platformi eTwinning učenici naše škole koji su bili u eko timovima i koordinatorica projekta Draženka Kolonić  nagrađeni su Oznakom kvalitete (Quality Label) za projekt koju dodjeljuje Agencija za mobilnost i programe EU.

Preporuke - COVID-19

I. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN / Kralja Petra Krešimira IV. 10, HR-42000 Varaždin / www.os-prva-vz.skole.hr / ured@os-prva-vz.skole.hr