Akcija: STOP pvc vrećicama i jednokratnoj plastičnoj ambalaži

Autor: Draženka Kolonić, 16. 4. 2019.

Budući da je jedan od zadatka u našem ekološkom Erasmus+  projektu „Connected with the Environment“ poticanje raznih eko akcija, u petak 12.travnja eko tim projekta je održao nekoliko radionica s ciljem eko osvješćivanja. Glavna tema bila je STOP pvc vrećicama i jednokratnoj plastičnoj ambalaži!

Na izložbenom panou učenici i gosti su se mogli upoznati sa štetnošću plastike općenito, a posebno jednokratne plastike, te sa štetnošću pvc vrećica. Kako bi djelovali što konkretnije, ponudili smo umjesto pvc vrećica naše školske platnene vrećice koje su sašili članovi Školske zadruge. Na dijelu vrećica otisnut je  poznati moto naše škole Prva je prva, a dio vrećica su učenici mogli sami oslikati.

U drugom dijelu radionice učenici su gledali kratke edukativne filmove o zagađenju prirode plastikom, te posljedicama koje ono ostavlja na biljni i životinjski svijet te prirodu općenito.

Učenicima je ponuđeno i izračunavanje ekološkog otiska što su također s oduševljenjem prihvatili.

Obzirom na pokazani interes, obećajemo još sličnih akcija!