Francuski doručak

Autor: Kamelija Habulin, 28. 3. 2019.

Nakon kratke obrade stripa o francuskom doručku u školskoj atmosferi, u srijedu, 13. ožujka 2019. učenici 4. razreda uputili su se u kafić Les Zazous na Franjevački trg.

Tamo su najprije naručili jelo i piće na francuskom jeziku. Potom su nastavili sa čitanjem stripa po ulogama čekajući da se pripreme sva naručena jela i pića. Francuzi obično jedu slatka peciva za doručak, pa su i tom prigodom učenici naručili kroasan (croissant) te piće (vruću čokoladu, mlijeko ili cijeđeni sok od naranče). Osim tih napitaka, omiljena je bila i Cola (le Coca) iz pjesme « La chanson du Coca », koju su obrađivali na nastavi. U vrlo ugodnoj atmosferi svi su pojeli slasni doručak uz « Bon appétit » i « Santé ! » Miam!

Autorice : Helena Horvat i Kamelija Habulin