LIK 2019.

Autor: Dina Zebec, 12. 3. 2019.

U ponedjeljak, 11. ožujka, na našoj je školi održan LIK - izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije. Učenica osmog razreda Nina Zrinski, osvojila je 1. mjesto.

Ovogodišnja izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije – LIK 2019. inspirirana je temom „Ekologija“.

Učenici su imali zadatak istražiti podtemu „Zaštićene životinjske vrste mog kraja“, samostalno oblikovati plakat i razumjeti značenja zaštite ugroženih životinjskih vrsta svoga kraja. Učenici su vlastite ideje trebali izraziti u slikarskoj tehnici kolaž papira ili računalnoj grafici, a kontrastom boja, ritmom i dinamikom te tekstom poslati poruku i potaknuti na zaštitu ugroženih životinjskih vrsta.

Na natjecanje je pristiglo 129 radova učenika osnovnih škola. Za županijsku izložbu povjerenstvo u sastavu Davor Petak, Jožica Butko, Dijana Piskač i Ksenija Kipke odabralo je 48 radova od kojih će 3 predstavljati Varaždinsku županiju na državnoj razini natjecanja.

Srednje škole zastupljene su s 14 radova od kojih je 5 radova predloženo za županijsku izložbu i 3 za državno natjecanje.

Od učenika naše škole za županijsku izložbu odabrana su tri rada učenica Nine Zrinski, Ane Bobić i Mie Ferenec.

Učiteljica hrvatskog jezika Ana Ilić i učiteljica glazbene kulture Ljiljana Lešnjak pripremile su prigodni program, a samu izložbu postavila je učiteljica likovne kulture Dina Zebec.