Sudionici ekološkog projekta Erasmus+KA2 „Connected with the Environment“ u Grčkoj

Autor: Draženka Kolonić, 30. 1. 2019.

U partnerskoj školi  Costeas Geitonas School u Ateni održana je druga aktivnost učenja, poučavanja i treninga u okviru ekološkog projekta Erasmus+KA2 „Connected with the Environment“. Naša škola jedna je od pet partnera uz škole iz Austrije, Slovenije, Poljske i Grčke koje sudjeluju u tom projektu koji se provodi dvije godine kroz četiri modula.

Aktivnost je održana od 21.1. do 25.1.2019.g. Prisustvovalo je šest učenika iz naše škole koji su radili na aktivnostima II.modula - Relationship i III.modula- Technology ,a to su: Tonka Igrec, Patrik Kišićek, Ivona Suhić, Tina Milijaš, Luka Hacek i Nina Zrinski. S njima su kao voditeljice bile učiteljica Draženka Kolonić, koordinator projekta i učiteljica Stella Kulaš.

Učenici su u Ateni vrlo uspješno prezentirali rad naše škole na aktivnostima drugog i trećeg modula. Od svih aktivnosti posebno ističemo provođenje dana bez tehnologije koji je i u svim partnerskim zemljama imao najveću popularnost. Na temu tog dana snimali smo i video. Za vrijeme boravka u Ateni nastavljamo s temom  povezanosti okoliša i tehnologije, pa su učenici osim prezentacije svojih uradaka na tu temu, sudjelovali i u aktivnosti izrade loga projekta u 3D dizajnu. Na kraju su sve partnerske škole izrađivale i prikazivale i svoj video o boravku u Ateni.

Za vrijeme boravka u Ateni uz stručno vodstvo smo upoznali grad, te kulturno povijesne znamenitosti i bogatstva Atene. Osim toga, domaćini su nas odveli i na jednodnevni izlet u Mikenu, te gradić Nafplio.

Službeni radni jezik projekta je engleski, pa smo svi zajedno razvijali i usavršavali i svoje jezične kompetencije. Upoznali smo se s radom škole koja je jedna od najvećih škola u Grčkoj. Budući da su učenici boravili kod svojih grčkih domaćina, te se svakodnevno družili i sa sudionicima iz ostalih partnerskih zemalja, stečena su i nova međunarodna prijateljstva.

Posljednja aktivnost učenja, poučavanja i treninga u sklopu ovog projekta održat će se u svibnju u Austriji, za koju će se učenici pripremiti izvršavanjem zadataka na IV.modulu – Ecology.

Ovim putem sudionici projekta se zahvaljuju Studentskom centru Varaždin koji je donirao majice za putovanje.

Sve aktivnosti u sklopu projekta financirane su iz Europskih fondova, a odobrene od strane Agencije za mobilnost i programe EU.