Drava kakvu želim!

Autor: Draženka Kolonić, 13. 4. 2011.

Eko skupina  učenika nižih i viših razreda prijavila se na natječaj „Lijepe naše obale“ kojeg su zajedno  raspisale Udruga «Lijepa naša», Elektrolux, Ekozelena Europa i National Geographic Hrvatska. Uz Dan voda  proveli smo naš projekt „Drava kakvu želim“.

U suradnji s Klubom podvodnih aktivnosti «Drava» organizirali smo čišćenje dijela obale i dna rijeke Drave od plastičnog otpada. Ronioci su izronili  nešto plastičnog otpada dok su članovi eko skupine očistili dio obale od plastičnog otpada ali i svega ostalog na što su naišli.
U školi smo ponovili i naučili nova znanja o štetnosti plastike , te o posljedicama na biljni i životinjski svijet u vodi i oko nje.
Akcija je uspjela , a mi svi zajedno šaljemo poruku da je ČISTA DRAVA-DRAVA KAKVU ŽELIMO!

Eko skupina nižih i viših razreda i učiteljice-voditeljice Draženka Kolonić i Karmen Zgrebec