POSJET ATAŠEA FRANCUSKE AMBASADE

Autor: Mateja Jelaković, 27. 3. 2024.

Dana 20. ožujka u svijetu se obilježava Međunarodni dan Frankofonije koji se slavi tijekom cijeloga mjeseca ožujka organizacijom brojnih kino programa, koncerata, izložbi, gastronomskih večera, tečajeva jezika ili predavanja vezanih uz francuski jezik i kulturu.

Tim je povodom našu školu posjetio ataše za jezičnu i obrazovnu suradnju Francuskog instituta u Zagrebu, g. Benoît Le Dévédec te je u 3. razredima održao zanimljive radionice s ciljem promocije učenja francuskog jezika. Bilo je zabavno i poučno, a učenici su uživali u pjesmi, plesu i brojim igrama! Tema radionica bila je vezana uz Francusku i sportove s obzirom na to da se upravo ove godine u Parizu održavaju Olimpijske igre.

Učenici su brzo naučili i zapamtili nekoliko francuskih riječi i izraza te shvatili da francuski jezik nije tako težak kao što se ponekad čini! Vive la Francophonie!