Julija T. Lukić sudjelovala je na 10. državnom turniru mladih prirodoslovaca

Autor: Slavica Novotni, 19. 1. 2024.

Učenica naše škole Julija T. Lukić je 13. siječnja 2024. uspješno sudjelovala na 10. državnom turniru mladih prirodoslovaca. Od 60 prijavljenih radova naša Julija je odabrana među 12 najboljih i osvojila 8. mjesto natječući se s učenicima iz poznatih gimnazija jer su mogli sudjelovati učenici koji imaju između 12 i 16 godina. Učenici su se natjecali u eksperimentalnom i teorijskom znanju iz područja različitih prirodnih znanosti: biologije, kemije, fizike, matematike i informatike i pokazali sposobnost rješavanja složenih problema te prezentacije rješenja kroz raspravu. Turnir se održavao na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu u organizaciji Istraživačkog centra mladih. Julijina mentorica je bila Slavica Novotni, učiteljica fizike.