NOVOSTI ZA RODITELJE - OPRAVDAVANJE IZOSTANAKA PUTEM E-DNEVNIKA

Autor: Valentina Bolčević Novak, 8. 1. 2024.

Poštovani roditelji,

u e-Dnevniku za roditelje omogućeno je roditeljima da mogu opravdati izostanak učenika (do tri uzastopna dana). Također je omogućeno da pri opravdavanju izostanaka roditelji mogu priložiti ispričnicu u slučaju kada je to potrebno.

Vezano za funkcionalnost za opravdavanje izostanaka, ista je dostupna isključivo na sučelju za roditelje na koje se roditelji prijavljuju koristeći neku od vjerodajnica iz sustava e-Građani. Roditelj se u sustav može prijaviti nakon što je razrednik unio njegov OIB i omogućio mu pristup sučelju za roditelje. Navedeno je moguće napraviti tako da razrednik na kontaktima učenika upiše OIB roditelja i označi "Da" za opciju "Pristup e-Dnevniku za roditelje".

Detaljnije upute su dostupne na poveznici: