SUDOKU

Autor: Lucija Katalenić, 2. 11. 2023.

U petak 27.10.2023. godine školskim natjecanjem započelo je Prvenstvo osnovnih i srednjih škola u SUDOKU 2023. Natjecanje u rješavanje Sudoku organiziraju Hrvatska Mensa i enigmatski klub „Božidar Vranicki“ u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje. Natjecanje se provodi u 3 kategorije: Bistrići (učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole), Kadeti (učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole) i Juniori (učenici od 1. do 4. razreda srednje škole). Nakon održanog školskog natjecanja slijede još dvije razine za najuspješnije učenike – regionalno i državno natjecanje.

Iz naše škole u školskom natjecanju sudjelovalo je 11 učenika četvrtih razreda u kategoriji Bistrići i 17 učenika u kategoriji Kadeti. Najuspješniji učenik u kategoriji Bistrići bio je Arian Đurđek koji je sve zadatke točno riješio i osvojio maksimalan broj bodova. U kategoriji Kadeti najuspješniji je bio učenik osmog razreda Vito Petek (84 boda). Učenike nižih razreda pripremale su učiteljice: Verica Šilec, Marina Brumen i Nevenka Đurak, a učenike viših razreda učiteljice matematike: Snežana Huđek, Marina Kopjar i Lucija Katalenić.