Terenska nastava – OPG Požgaj, Veliki Bukovec

Autor: Verica Šilec, 23. 10. 2023.

Dana 11. 10. 2023. učenici 4. a, b i c razreda posjetili su OPG Požgaj u Velikom Bukovcu gdje su u veselom ozračju obilježili Dane kruha.

Upoznali su se s raznim vrstama žitarica koje rastu na našim poljima te su upoznali i pir kao jednu od najstarijih poznatih vrsta žitarica. Naučili su koji su sve sastojci potrebni da se umijesi kruh. Učenici su se okušali u samostalnoj izradi i valjanju tijesta te su izradili razne male kruščiće i peciva. Kad su kruščići i peciva bili pečeni uslijedio je najbolji dio, a to je kušanje ispečenih proizvoda. Sve je bilo jako ukusno te su bili ponosni na svoj rad. Nakon degustacije, uz vodstvo domaćina, prošetali su imanjem gdje su vidjeli razne domaće životinje i njihove nastambe, veliki povrtnjak i skupine šumskog drveća. Upoznali su prirodne osobitosti toga kraja te rijeku Bednju koja teče pored imanja. Učenici su s velikim zanimanjem sudjelovali u aktivnostima i puni utisaka vratili se u školu.