Terenska nastava – HRT, MSU, Tiflološki muzej

Autor: Ružica Gregurić, 17. 10. 2023.

U srijedu, 11.listopada 2023. učenici osmih razreda sudjelovali su u u jednodnevnoj terenskoj nastavi te posjetili HRT, Tiflološki muzej i Muzej suvremene umjetnosti u Zagrebu.

U gotovo dvosatnom obilasku učenici su se upoznali s poviješću HRT, dobili uvid u način proizvodnje radijskoga i televizijskog programa, predstavljena su im zanimanja koja sudjeluju u stvaranju programa te objašnjena razlika između nacionalne televizije i komercijalnih televizija. Također su obišli radijske i televizijske studije u kojima su mogli prepoznati
scenografiju nekih poznatih emisija. Zanimljiv je bio i razgled gluhe i zelene sobe te garderobe.
Učenici su posjetili i Tiflološki muzej te na taj način osvijestili s kojim se poteškoćama susreću slijepe i slabovidne osobe. Tamna soba omogućila im je da se i sami okušaju u snalaženju u svijetu bez imalo svjetla u kojem se informacije mogu primati samo pomoću ostalih osjetila.
U Muzeju suvremene umjetnosti uz stručno vodstvo razgledali su izložbu „Zbirka kao glagol“. U nekim dijelovima i šokantna izložba potaknula je na razmišljanja o ratu, toleranciji i sudbini pojedinca u suvremenom svijetu. Učenici su se aktivno uključili u sve aktivnosti.