„SIGURNO U ŠKOLU S MEDOM JURICOM“ i „KODEKS SIGURNOSTI NA VODI“

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 26. 9. 2023.

U suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa  Varaždin u prostorima škole 21.09. 2023. godine za učenike 1. a  b i c razreda održane  su edukativne radionice s temom prve pomoći uz podjelu edukativnih slikovnica Crvenog križa – Sigurno u školu s medom Juricom. Radionice su proveli stručna djelatnica GDCK Filipa Blažon Šumečki i predstavnik Policijske postaje  Siniša Lah. Trajanje svake radionice bilo je 45 minuta. Radionice se tradicionalno održavaju  na početku školske godine za učenike prvih razreda.

Idućeg dana 22.09. 2023. za učenike četvrtih razreda također u organizaciji  GDCK radionicu Kodeks  sigurnosti na  vodi održao je Damir Petrović, prof. Cilj radionice je upoznati učenike sa mogućim opasnostima koje im prijete  na vodi i načinima ponašanja kako bi se oni spriječili.