‘Hippo English Language Olympiad 2023“

Autor: Đurđica Želimorski, 29. 6. 2023.

Ove školske godine 27 učenika naše škole (iz 4. 5. i 6. razreda) prvi puta je sudjelovalo  na međunarodnom natjecanju iz engleskog jezika pod nazivom ‘Hippo English Language Olympiad 2023“.

HIPPO Olimpijada iz engleskog jezika najveće je svjetsko natjecanje te vrste, te se provodi u više od 50 zemalja diljem svijeta. Glavni organizator ove jedinstvene olimpijade je međunarodna neprofitna organizacija Global Hippo Association osnovana 2012. godine sa svrhom promicanja važnosti učenja engleskog jezika. Olimpijada za cilj ima poticanje na natjecateljski duh među mladima diljem svijeta koji pokazuju interes za engleski jezik, njegovanje međukulturalne razmjene, toleranciju, stvaranje prijateljstava te jačanje suradnje među učiteljima. Natjecanje se organizira u tri kruga – školska razina, državna razina (polufinale) i međunarodna razina (finale) koja se tradicionalno održava u Italiji. Ove godine 19 učenika naše škole natjecalo se u kategoriji HIPPO 1  i 8 učenika u kategoriji HIPPO 2. Izlučna (školska) razina natjecanja, održana  17.  ožujka 2023., sastojala se od testa čitanja i testa uporabe jezika. Na polufinalnu razinu (državno natjecanje) plasirali su se učenici Igi Kranjčić Jurčec (6.b), Anja Martan (6b), Melissa Salimović (6b) Sara Sofia Cupek (6b), Ria Hranić (5a), Vanesa Gredel (5a), Leda Crnčec (5c) i Aurelija Mlinaric (4. raz.). Na polufinalnoj (državnoj) razini rješavaju se testovi čitanja, uporabe jezika i pisanja, a natjecanje je održano  21. travnja 2023.

Testiranja su proveli učitelji engleskog jezika –  Đurđica Želimorski i Stella Kulaš.

Hvala svima na sudjelovanju! Well done!