MAT liga

Autor: Lucija Katalenić, 12. 6. 2023.

U ovoj školskoj godini učenici 5. i 6. razreda sudjelovali su u ekipnom matematičkom natjecanju MAT liga koja se održala u 4 kola (listopad, prosinac, ožujak i svibanj). Cilj natjecanja je popularizacija matematike, a ekipu čine 2 učenika istog razreda. Iz naše škole je sudjelovalo ukupno 13 ekipa – 6 ekipa petih razreda i 7 ekipa šestih razreda.

Od učenika petih razreda najbolji rezultat su postigle učenice Lea Kanižaj i Kali Krampač iz 5.b koje je pripremala učiteljica matematike Marina Kopjar. Od učenika šestih razreda najbolji rezultat su postigli Goran Podbojec i Marin Nöthig iz 6.c razreda koje je pripremala učiteljica Lucija Katalenić. Goran i Marin su nakon održana sva 4 kola imali četvrti po redu najbolji rezultat od 416 parova koji su sudjelovali.