Projekt: READ YOUR WAY TO BETTER ENGLISH

Autor: Đurđica Želimorski, 7. 6. 2023.

Učenici 6b i 6a razreda su ove školske godine uključeni u projekt „Oxford Reading Club“ koji je osmišljen za poticanje čitanja na engleskom jeziku. Sudjelovanjem u ovom projektu učenici čitaju različita djela prilagođena njihovom stupnju znanja engleskog jezika na motivacijskim i kreativnim radionicama, ali i kod kuće u sklopu istraživačke aktivnosti.

Oxfordova digitalna knjižnica na taj način omogućuje učenicima da biraju naslove prema svom stupnju znanja, ali i prema interesu, te da uz razne aktivnosti prije, za vrijeme i poslije čitanja proširuju svoje znanje engleskog jezika i pri tome se i odlično zabavljaju.

U sklopu redovne nastave učenici su tijekom godine prošli 3 radionice te su izradili plakate koji prikazuju njihova pročitana djela. Učenicima se najviše svidjela domena „Read and Discover“ i „Reading Teams“.

Kao završnu radionicu imali smo Online kviz s Moranom Zibar, a učenici 6b razreda okušali  su se 23.05.2023. u kvizu uživo i postigli izvrsne rezultate. 7 Učenika 6b razreda dobilo je priliku okušati se na završnom kvizu u Svetom Martinu.

Jučer, 06.06.2023. održan je pub kviz u Svetom Martinu na Muri na kojem su sudjelovali učenici 6 b razreda (Andrić Vanesa, Ema Bošnjaković, Sara Sofia Cupek, Mak Duraković, Anja Martan, Melissa Salimović i Vanessa Skupnjak). Svi učenici pokazali su izuzetno znanje, a 1. mjesto osvojili su naši učenici Anja Martan i Mak Duraković.

Voditelj projekta: Đurđica Želimorski