Obilježavanje Dana škole 2023. (uz 90. obljetnicu neprekinutog rada u prostorima današnje škole)

Autor: Ana Ilić, 21. 5. 2023.

Učenici i učitelji I. osnovne škole Varaždin obilježili su i proslavili Dan škole i 90. obljetnicu neprekinutog rada u prostorima današnje škole svečanom priredbom koja je održana 17. 5. 2023. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu. Danima i tjednima  pripremali smo se za ovaj, za sve nas, veliki Dan koji su svojom nazočnošću uveličali i bivši djelatnici naše škole, članovi Školskog odbora i Vijeća roditelja, ravnatelji osnovnih škola garda Varaždina, saborska zastupnica Natalija Martinčević, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu  i sport Varaždinske županije dr.sc. Miroslav Huđek, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina Danijela Vusić, roditelji i članovi obitelji naših učenika te brojni sugrađani.

Nakon videouratka o povijesti naše škole i himne Lijepoj Našoj vrata čudesnog svijeta dječjeg stvaralaštva otvorile su nam naše voditeljice svečane priredbe Nika Vukalović, Ema Bošnjaković i Leda Toplak, učenice šestoga razreda. One su nakon uvodnih riječi pozvali našu ravnateljicu gospođu Karmen Hans-Jalšovec koja je pozdravila nazočne i u svom izlaganju predstavila školu, naglasila njen značaj u prošlim i današnjim vremenima, predočila način rada i postignuća učenika u ovoj školskoj godini. Nakon ravnateljičina izlaganja nazočnima su se obratili i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu  i sport Varaždinske županije dr.sc. Miroslav Huđek te pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina Danijela Vusić svojim prigodnim govorima. U nastavku programa naši su učenici pokazali svoju darovitost, kreativnost i raznolikost umijeća u pjesmama posvećenim rodnom gradu, domovini i cijelom svijetu, folklornim napjevima, kazivanju i pisanju poezije, scenskim igrama, ritmičkoj gimnastici, sviranju, plesu, novinarskom umijeću, stvaranju radioemisija i sigurnom vođenju programa. Cilj nam je bio pokazati što sve mogu naučiti  i uvježbati mlada bića uz svoje učitelje i mentore, kako uz zajednička nastojanja mogu stvarati pravu umjetnost – ugodnu, lijepu i za odgoj korisnu, a naročito da sve naše drage goste povedemo u bezazleni i maštoviti svijet dječjega stvaralaštva kako bismo lijepo proveli i oplemenili trenutke našega zajedništva. Vjerujemo da ćete nas pamtiti po mrvicama naše kreativnosti i ljepote koju smo vam  darovali te da će poneka naša riječ, misao, izgovoreni stih ili djelo pronaći plodno tlo u vašim srcima.

Zahvaljujemo svima koji su osmišljavali, pripremali i realizirali ovu priredbu, svima koji su nam se obratili prigodnim i lijepim riječima, svima koji su nam bili poticajni vjetar u leđa tijekom svih priprema za proslavu ovog našeg velikog Dana, svima koji su činili i koji će činiti da naša škola ostane ugodno i sigurno mjesto za učenje, odrastanje, druženje, razgovore, prisjećanja i obnavljanja našega suradništva i zajedništava.

Poveznice na reportaže i radioemisije s priredbe.

I._osnovna_skola_Varazdin_-_90._obljetnica.pdf (8.12 MB)