Državno natjecanje iz matematike

Autor: Marina Kopjar, 15. 5. 2023.

Državno natjecanje iz matematike održano je od 24. do 26. travnja 2023. u Poreču, a sudjelovalo je dvoje naših učenika. Učenica Lea Kanižaj iz 5. razreda osvojila je 3. nagradu, mentorica je Marina Kopjar. Učenik Luka Krampač iz 7. razreda osvojio je pohvalnicu (4. nagradu), mentorica je Snežana Huđek.

Ove je godine na županijskom natjecanju iz matematike sudjelovalo čak 12 učenika naše škole:

• iz 4. razreda: Vito Herceg (mentorica Tatajana Posavec) i Tara Borić (mentorica Božica Breški)
  • iz 5. razreda: Fran Podbojec, Lea Kanižaj, Leona Habek, Julian Erik Cupek, Vedran Turk (mentorica Marina Kopjar)
  • iz 6. razreda: Goran Podbojec (mentorica Lucija Katalenić) i Ema Bošnjaković (mentorica Marina Kopjar)
  • iz 7. razreda: Luka Krampač, Matija Novak (mentorica Snežana Huđek)
  • iz 8. razreda: Zlatka Bartol Golubić (mentorica Snežana Huđek)

Među njima posebno treba pohvaliti učenike koji su na županijskoj razini natjecanja u konkurenciji svog razreda osvojili:
- 1. mjesto: Lea Kanižaj
- 3. mjesto: Fran Pobojec, Luka Krampač
- 4. mjesto: Leona Habek

Na državno su natjecanje bili pozvani: Lea Kanižaj iz 5. razreda i Luka Krampač iz 7. razreda. Lea Kanižaj je sa postignutim bodovima bila 8. u poretku te tako osvojila 3. nagradu. Dok je Luka Krampač sa postignutim bodovima bio 9. u poretku te tako dobio pohvalnicu kao 4. nagradu.
Čestitke svima na odličnim rezultatima!

20230426_104508.jpg (1.86 MB)