Terenska nastava Lepoglava - Gaveznica

Autor: Dušanka Narančić, 8. 5. 2023.

U petak 21.4.2023. za učenike 5.a, b i c razreda održana je terenska nastava iz geografije u Lepoglavu. Prijevoz je bio organiziran vlakom. Učenici su posjetili nalazište fosilnog vulkana Gaveznica, gdje su se upoznali s izgledom poludragog kamena ahata te različitim vrstama stijena i minerala. Primjerke koje su sami pronašli na nalazištu, u radionici mikroskopiranja stijena mogli su detaljnije razgledati uvećano uz pomoć kamera i računala. U centru za kulturu razgledali su izložbu o čipkarstvu i slušali predavanje o izradi lepoglavske čipke koja se nalazi na UNESCO popisu nematerijalne kulturne baštine Hrvatske.