Projekt Francuske i Hrvatske - Izrada zračnog balona

Autor: Kamelija Habulin, 17. 10. 2012.

U četvrtak 4.listopada 2012. godine od 10 sati do 12 sati, na 1.OŠ Varaždin, učenici 8. razreda varaždinske 1. i 3. OŠ nisu imali običan sat francuskog jezika. Oni su naime sudjelovali u projektu izrade zračnog balona (montgolfierovog zrakoplova) u suradnji s profesorima francuske osnovne škole iz Annonay-a i Francuskim veleposlanstvom u Zagrebu.

Kako povezati učenje stranog jezika s tehničkim i fizikom?Nakon prethodno naučenih pojmova vezanih uz izradu balona, tog dana su učenici, uz malu pomoć francuskih profesora, izradili balone crtanjem, rezanjem, lijepljenjem i sušenjem, a potom su ih puštali u zrak iz školskog dvorišta. To je bio samo začetak suradnje varaždinskih i francuskih škola na planu obrazovanja, znanosti i kulture i to će se partnerstvo nastaviti tijekom čitave ove školske godine uz daljnju potporu Francuskog veleposlanstva u Zagrebu.