Radovi učenika likovne grupe nagrađeni su i odabrani za izložbu 5. međunarodnog bijenala umjetničke grafike malih formata “Between black and white”

Autor: Dina Zebec, 5. 4. 2023.

Lucia Bijažić (8.c) i Mak Duraković (6.b) autori su grafika koje su odabrane za međunarodnu izložbu koja će se održati u Poljskoj, a Makov rad jedan je od 13 nagrađenih.

Radovi su žirirani u nekoliko dobnih kategorija: 12-15, 16-19 te 20-25 godina.

Na natječaj je pristiglo ukupno 746 radova iz Indije, Tajlanda, Indonezije, Šri Lanke, Izraela, Turske, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Slovenije, Kazahstana, Uzbekistana, Ukrajine, Bugarske, Mađarske, Slovačke, Bjelorusije, Litve, Latvije, Portorika i Poljske.

Od svih pristiglih grafika, žiri je odabrao 85 za izložbu, 16 grafika je posebno pohvaljeno, a 13 ih je nagrađeno.

Tema natjecanja bila je “Mice, cats and dogs… in literature and life”. Učenici su se mogli inspirirati umjetničkim ili literaturnim djelom, a mogli su inspiraciju potražiti i u vlastitim kućnim ljubimcima.

Mak je inspiraciju pronašao u svojoj mački, dok se Lucia inspirirala ruskim hrtovima. Radove su napravili u grafičkoj tehnici visokog tiska - linorezu te su se oboje odlučili, za ne toliko klasičan, oblik matrice što je očito bio pun pogodak.

Čestitamo Maku i Luciji na velikom uspjehu!

Mak Duraković

Lucija Bijažić