Radionica oslikavanja pisanica

Autor: Dina Zebec, 5. 4. 2023.

Učenička zadruga Barok održala je radionicu oslikavanja pisanica. Učenici su imali priliku naučiti tradicionalne tehnike oslikavanja pisanica pomoću voska, olupina luka i peršina.

Na radionici su sudjelovali polaznici likovnih grupa i drugi zainteresirani učenici. Učiteljica Sonja Tušek Podobnik, uz pomoć učiteljice Dine Zebec, prezentirala je učenicima kako mogu iskoristiti luk i peršin za bojanje pisanica. Nakon eksperimenta s različitim vrstama luka, naučili su i tradicionalnu tehniku ukrašavanja pisanica voskom kojeg su topili na svjećicama te aplicirali na jaja koja su potom uranjali u boju po želji. Neke au pisanice ukrasili i dekupaž tehnikom, a ovaj su put uz salvete koristili i bakrene listiće te dekorativno perje.

Kako nam je bilo na radionici, pogledajte u fotogaleriji.