LIK 2023.

Autor: Dina Zebec, 8. 3. 2023.

utorak, 7. ožujka u holu škole otvorena je izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije. Nakon pozdravnih riječi učiteljice Sonje Tušek Podobnik, prisutni su imali priliku pogledati zanimljiv program koji su pripremile učiteljica hrvatskog jezika Ana Ilić i učiteljica glazbene kulture Zinka Tichanov. Nakon prigodnog programa, svima se obratio voditelj ŽSV-a Varaždinske županije Davor Petak koji je tom prilikom pohvalio sve natjecatelje te im čestitao na kreativnosti i trudu. Izložbu je otvorila zamjenica župana Varaždinske županije gospođa Silvija Zagorec, a najboljima je uručila i prigodna priznanja.

Na natjecanje je pristiglo 98 digitalnih animacija učenika osnovnih škola. Za županijsku izložbu, povjerenstvo u sastavu Davor Petak, Ivan Duić, Biserka Hudoletnjak i Ksenija Kipke odabralo je 30 radova od kojih će 3 predstavljati Varaždinsku županiju na državnoj razini natjecanja. Srednje škole zastupljene su sa 15 stop animacija od kojih je 7 odabrano za izložbu te su 3 predložene za državno natjecanje.

Ovogodišnja izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije – LIK 2023. inspirirana je temom „Ples“. Učenici su imali zadatak izraditi digitalnu animaciju u trajanju od 15 do 30 sekundi u aplikaciji FlipaClip. Primjenom odabranog kontrasta boje prema boji trebali su prikazati kretanje dvodimenzionalnih likova kako bi se postigao ritam na plohi.

Od osnovnih škola prvo mjesto osvojila je Dora Mlakar (VII. OŠ Varaždin), drugo Elena Novak (VI. OŠ Varaždin), a treće Lucia Bijažić (I. OŠ Varaždin). Kod srednjih škola prvo mjesto osvojio je Emanuel Rožić (Druga gimnazija Varaždin), drugo Vida Huzjak (Medicinska škola Varaždin) i treće Monika Ključarić (Srednja škola Novi Marof).

Čestitamo!

Fotografije s otvorenja izložbe pogledajte u fotogaleriji, a samu izložbu možete pogledati i virtualno, klikom na LIK 2022. – virtualna izložba.