I. osnovna škola Varaždin postala je nova stanica „Vlaka u snijegu“_ Na putovanju s Dragom i Perom

Autor: Ružica Gregurić, 19. 12. 2022.

U petak 16. prosinca 2022. učenici 3., 4. i 5. razreda I. osnovne škole Varaždin družili su se Gordanom Inkret Subotičanec i Željkom Malčićem koji su u filmu „Vlak u snijegu“ glumili Dragu i Peru. Treći član slavne trojke Slavko Štimac (Ljuban) zbog poslovnih obveza nije mogao prisustvovati susretu.

Učenici su poslušali ulomke iz romana, odglumili dječje svatove te otpjevali pjesme iz filma, a  za Dragu i Peru imali su i velik broj pitanja na koja su gosti iscrpno  odgovorili.

„Vlak u snijegu“  snimljen 1976. godine jedan je od  od najboljih hrvatskih dječjih filmova.   Iako je od nastanka filma prošlo 46 godina, djeca ga i danas odlično prihvaćaju i lako se uživljavaju u dječji svijet toga vremena.

eVaraždin