Lea Kanižaj i Fran Podbojec postigli izvrsne rezultate na HMOK-u

Autor: Martina Bedeniković, 11. 7. 2022.

Lea Kanižaj i Fran Podbojec, učenici 4.b razreda naše škole, sudjelovali su na Hrvatskoj matematičkoj olimpijadi za kadete (HMOK) te postigli izvrsne rezultate. HMOK je natjecanje za učenike 4., 5. i 6. razreda osnovne škole kojem je cilj popularizacija matematike i poticanje izvrsnosti u ranoj dobi. Natjecanje organizira Hrvatsko matematičko društvo u suradnji s lokalnim partnerima.

Natjecanje se provodilo u dva kola: prvo kolo natjecanja održalo se online 11. lipnja 2022., a drugo kolo održalo se uživo, u Centru izvrsnosti za matematiku Varaždinske županije, u četvrtak 23. lipnja 2022.

Ove godine, zahvaljujući iznimnim rezultatima postignutim na Županijskom natjecanju iz matematike, Lea Kanižaj (1. mjesto - županijska prvakinja) i Fran Podbojec (7. mjesto) ostvarili su pravo sudjelovanja u prvom kolu natjecanja HMOK.

Naša je Lea nakon drugog kola HMOK-a osvojila izvrsno 5. mjesto, a Fran isto tako izvrsno 9. mjesto – oboje su se plasirali među 10 najboljih matematičara četvrtih razreda.

Od srca čestitamo Lei i Franu na postignutom uspjehu i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu i budućimnatjecanjima!