U utorak 14. lipnja održana radionica ukrašavanja platnenih vrećica

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 23. 6. 2022.

U sklopu Erazmus+ projekta „Longlife skills“ učiteljica Sonja Tušek -Podobnik, članica projektnog tima i voditeljica Učeničke zadruge Barok, učenicima je pokazala i nekoliko tehnika ukrašavanja platnenih vrećica.

Gotovu platnenu vrećicu učenici su pomoću šablone obojali bojom za tkaninu. Šablone su bile u obliku srca. Nakon sušenja boje učenici su raznim konturama ukrasili srca koja su neodoljivo podsjećala na licitarska srca.

Učenici nižih razreda svoje su vrećice ukrašavali flomasterima za tkaninu, a motivi su bili uglavnom ljetni, morski i naravno nogomet.

Svaki učesnik radionice nosio je svoji vrećicu kući kako bi ju mogao koristi i tako smanjiti uporabu plastičnih vrećica.