Djelatnice I.OŠ Varaždin stručno su se usavršavale u Italiji

Autor: Dina Zebec, 14. 6. 2022.

U sklopu Erasmus + projekta Lifelong skills (Vsevživljenske veščine) djelatnice I.OŠ Varaždin boravile su od 30.5. do 3.6.2022. u Italiji u IC Paolo Petricig - VŠ Pavel Petričič, na petoj po redu mobilnosti iz tog projekta.

Tijekom mobilnosti u Italiji učiteljice Verica Šilec, Tatjana PosavecSonja Tušek Podobnik i Dina Zebec radile su u različitim radionicama koje su za njih pripremili u Istituto comprensivo con insegnamento bilingue sloveno-italiano / Večstopenjska šola s slovensko-italijanskim dvojezičnim poukom. Okušale su se u izradi filca od vune, izradi predmeta od šiba, sviranju harmonike i plesanju tradicionalnih plesova. Uz njih u Italiji su boravile učiteljice iz Slovenije i Španjolske. Osim rada u školi, sudionici mobilnosti upoznali su i kulturno – povijesne spomenike te su se upoznali sa životom i radom lokalnog stanovništva, a jedan su dan iskoristili za razgled prekrasne Venecije.

Učiteljice će sva stečena znanja i iskustva prenijeti svojim učenicima kroz radionice.