Obilježavanje Dana škole

Autor: Ana Ilić, 26. 3. 2024.

Dana 22. 3. 2024. obilježen je i proslavljen Dan škole svečanom sjednicom i prigodnom priredbom koja je održana u prostorima naše škole. Učenici su se, uz vođenje i podršku svojih mentora, pripremili za ovaj za nas veliki Dan koji su svojom nazočnošću uveličali bivši i sadašnji djelatnici naše škole, stručni suradnici te predsjednica Školskog odbora Sonja Tušek-Podobnik i predstavnica Vijeća roditelja Romana Kranjčić.

Vrata čudesnog svijeta dječjeg stvaralaštva otvorile su nam naše voditeljice svečane priredbe Nika Vukalović i Ema Bošnjaković, učenice sedmoga razreda. One su nakon uvodnih riječi pozvale našu ravnateljicu gospođu Karmen Hans-Jalšovec koja je pozdravila nazočne i u svom izlaganju predstavila školu, naglasila njen značaj u prošlim i današnjim vremenima, predočila način rada i postignuća učenika u ovoj školskoj godini. Nakon ravnateljičina službenog i emotivnog izlaganja, naši su učenici u nastavku programa pokazali svoju darovitost, kreativnost i raznolikost umijeća u pisanju i kazivanju poezije koja je nastala u našim literarnim radionicama, u scenskim igrama, pjevanju i sigurnom vođenju programa.

Najprije su nam svoja literarna ostvarenja predstavile učenice čiji su literarni radovi na ovogodišnjoj Županijskoj smotri dječjeg stvaralaštva Lidrano 2024. predloženi za Državnu smotru… To su dva prozna rada: priča Lote Juranko i priča Ive Farkaš te dva pjesnička ostvarenja: pjesma Julije Tuge Lukić i pjesma Lede Toplak. Mentorice navedenih učenica su   učiteljice Ružica Gregurić, Marija Hublin i  Ana Ilić.

Zatim su nam se kazivanjem poezije još predstavile i učenice Nika Vukalović i Ema Bošnjaković. Nakon poezije pjesme Sumrak i Dani otpjevale su učenice Korina Uroić, Sabina i Ema Bošćak. Za nastup ih je pripremila učiteljica Zinka Tichanov.

I za kraj, kroz sva godišnja doba koja nas podsjećaju da trebamo znati čitati znakove prirode, učiti iz njih i istinski uživati u njima… povele su nas članice Scenske grupe izvodeći recital I tako još jedna godina prođe s kojim su se predstavile na Županijskoj smotri dječjeg stvaralaštva Lidrano (Nika Vukalović, Elena Grgić, Lana Kirić, Kaja Marinović, Eva Puljević, Ema Bošnjaković, Anja Martan, Jana Novak, Vanessa Skupnjak i Sara Hojsak). Za nastup ih je pripremila njihova mentorica učiteljica Ana Ilić koja je ujedno i autorica teksta.

Izložbu likovnih radova naših učenika, koja je poslužila i kao scenografija za naše nastupe, pripremila je učiteljica Dina Zebec.

Cilj nam je bio pokazati što sve mogu naučiti  i uvježbati mlada bića uz svoje učitelje i mentore, kako uz zajednička nastojanja mogu stvarati pravu umjetnost – ugodnu, lijepu i za odgoj korisnu, a naročito smo željeli povesti naše drage goste u bezazleni i maštoviti svijet dječjega stvaralaštva kako bismo lijepo proveli i oplemenili trenutke našega zajedništva. Vjerujemo da će nas pamtiti po mrvicama naše kreativnosti i ljepote koju smo im  darovali te da će poneka naša riječ, misao, izgovoreni stih ili djelo pronaći plodno tlo u njihovim srcima.

Zahvaljujemo svima koji su osmišljavali, pripremali i realizirali ovu priredbu, ravnateljici Karmen Hans-Jalšovec koja nam se obratila prigodnim i lijepim riječima, svima koji su nam bili poticajni vjetar u leđa tijekom svih priprema za proslavu Dana škole, svima koji su činili i koji će činiti da naša škola ostane ugodno i sigurno mjesto za učenje, odrastanje, druženje, razgovore, prisjećanja i obnavljanja našega suradništva i zajedništava.