PREGLED LIJEČNIKA ŠKOLSKE MEDICINE ZA DJECU KOJA KREĆU U PRVI RAZRED

Autor: Valentina Bolčević Novak, 25. 3. 2024.

Poštovani roditelji/staratelji!

Prema naputku dobivenom od ambulante školske medicine, obavještavamo vas da će te o terminu sistematskog pregleda za dijete (školskog obveznika) biti naknadno telefonski obaviješteni. U privitku ove obavijesti nalaze se upute za roditelje za sistematski pregled te upitnik za roditelje kojeg je potrebno ispuniti prije pregleda. Molimo vas da prije dolaska djeteta na sistematski pregled prikupite, odnosno ispunite potrebnu dokumentaciju navedenu u uputama.

Za vađenje krvi, koje je također dio sistematskog pregleda djeteta, uputnica će biti poslana elektroničkim putem u laboratorij prilikom samog obavljanja sistematskog pregleda.

Ukoliko je moguće, na pregled donesite i popunjenu zubnu putovnicu - obrazac koji dobivate kod izabranog stomatologa.

Također, ovim putem molimo sve roditelje koji još nisu obavili školski dio pregleda (testiranje) za polazak u prvi razred i/ili nisu ispunili zahtjev za upis djeteta u školu putem sustava e-Građani, da se što prije jave u školu.