Radijska emisija „Umjetna inteligencija“

Autor: Marija Hublin, 2. 3. 2024.

Članovi naše radijske grupe Mozaik Korina Uroić, Nika Savić, Mila Aralica, Vito Herceg, Noa Terzić, Bruno Šafarić i Franka Borko snimili su uz pomoć svoje mentorice Marije Hublin emisiju o umjetnoj inteligenciji. Gosti naše emisije učiteljica Informatike Tamara Ređep i učitelj Informatike i Robotike Ivica Kolarić, objasnili su nam što sve danas radi umjetna inteligencija. Naša pedagoginja Valenitna Bolčević Novak i učenici 5. b razreda odgovorili su nam na pitanja mogu li i hoće li učitelje zamijeniti roboti i što misle o toj ideji. Naši gosti također odgovaraju na pitanja: Trebamo li se bojati umjetne inteligencije? Može li postati opasna za čovjeka i kamo nas vodi?

Ovom emisijom predstavljali smo našu školu na Županijskoj Smotri Lidrano u kategoriji radijskog izraza.
Emisiju možete poslušati na poveznici.