BLAGDANSKI DUH POKUCAO NA VRATA I. OŠ VARAŽDIN

Autor: Dina Zebec, 16. 11. 2023.

Kao i svake godine, učenici i učitelji I. OŠ Varaždin raduju se blagdanima koje obilježavaju na prigodan i djeci zanimljiv način. Ove godine, pripremljeni su posebno bogati sadržaji u kojima mogu sudjelovati svi učenici škole. Od sredine studenog pa do sredine prosinca svake srijede provode se tematske božićne radionice za učenike koje osmišljavaju i provode učiteljice Dina Zebec i Sonja Tušek - Podobnik.

Tijekom radionica učenici će izrađivati božićne čestitke, orašare od drvenih štapića, dekorativne božićne gnomove, viseće Djed Božićnjake te makrame boriće koji će se prodavati na Humanitarnom božićnom sajmu posljednjeg tjedna prije blagdana.
Osim toga, učenike očekuje i niz drugih prigodnih aktivnosti koje će se provoditi u školi, a najmlađi će se posebno radovati čitanju božićnih priča uz čaj, božićnim priredbama te božićnim filmovima.
Osim stvaranja blagdanskog ugođaja, aktivnosti koje će se realizirati tijekom radionica dodatno će doprinijeti nastavku jačanja životnih vještina koje su učenici I. OŠ Varaždin usavršavali tijekom Erasmus projekta „Vseživljenske vešćine“, a iako je projekt završio, to kontinuirano rade i dalje.