Jednodnevna terenska nastava učenika sedmih razreda (kazališna predstava Tajni dnevnik Adriana Molea, Hrvatski sabor i Muzej iluzija u Zagrebu)

Autor: Ana Ilić, 26. 10. 2023.

U srijedu, 25. listopada 2023. realizirana je jednodnevna nastava učenika sedmih razreda u Zagrebu. Terensku nastavu osmislile su razrednice Karmen Zgrebec, Ana Ilić, Petra Sekulić i učiteljica u pratnji Dina Zebec.

Učenici su odmah po dolasku gledali kazališnu predstavu „Tajni dnevnik Adriana Molea“ u Gradskom kazalištu Žar ptica prema istoimenom književnom djelu (dnevniku), a sciljem uočavanja i usvajanja sličnosti i  razlika, etičke i estetske vrijednosti kazališne i književne umjetnosti te razumijevanja procesa adaptacije književnog djela za „daske koje život znače“. Nakon predstave uslijedio je posjet Hrvatskom saboru gdje su učenici uz stručno vodstvo razgledali Hrvatski sabor, slušali predavanje o povijesti Hrvatskog sabora, a i o sadašnjem sazivu i djelovanju Sabora… Uz to, slušali su i izlaganja o hrvatskim velikanima ipredsjednicima Sabora.  Tijekom razgleda Sabora obraćali su im se i pojedini saborski zastupnici, a imali su priliku nakratko pratiti rad saborskih zastupnika sve do trenutka kada je potpredsjednik Sabora prekinuo zasjedanje i pozdravio učenike I. OŠ Varaždin koji su im s Galerije uzvratili velikim pljeskom. Obogaćeni novim spoznajama i susretima uslijedila je šetnja užim centrom Zagreba, a potom do Muzeja iluzija gdje su učenike čekala nova iznenađenja u kojima su istinski uživali.
Nakon kraćeg odmora i okrepe uslijedio je povratak u Varaždin…