Obrasci za upis i ispis učenika
UPISNICA.docx
ISPISNICA.docx

Podešavanje APN postavki

Navedena procedura napisana je za korisnike tablet uređaja nakon što zaprime SIM kartice od operatera te ih umetnu u tablet uređaje.
Neograničen pristup besplatnim sadržajima nenaplatnih domena putem dobivene SIM kartice od jednog od operatera (Tele2 d.o.o., A1 d.o.o. ili Hrvatski Telekom d.d.) koji pružaju svoje usluge u sklopu projekta „Škola za život“, moguće je koristiti nakon kreiranja APN-a (Access Point Name) uporabom elektroničkog identiteta iz sustava AAI@EduHr putem kojeg se izvršava postupak autentikacije i autorizacije korisnika.
Svaki od operatera koristi drugačije APN podatke za uspješno spajanje na Internet:
• A1 d.o.o. – carnet.vip.hr
• Tele2 d.o.o. - skola.tele2.hr
• Hrvatski Telekom d.d. - skole.carnet

Podesavanje APN postavki.pdf

OBAVIJEST - NABAVKA UDŽBENIKA ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./20.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 15. 7. 2019.

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN.br.116./18) sredstva za nabavku udžbenika za redovne i izborne predmete za sve  učenike osnovnih škola osiguravaju se iz Državnog proračuna.

U školskoj godini 2019./20. bit će u uporabi  dvije vrste udžbenika:

• udžbenici za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu  kurikularne reforme (1. razred-svi predmeti, 5. razred-svi predmeti i 7. razred –fizika,kemija i biologija)
  • udžbenici za  sve ostale razrede koji su odobreni 2014. godine; tzv „postojeći udžbenici“

Napomena: U sredstvima državnog proračuna nisu osigurana sredstva za nabavu drugog obrazovnog materijala (radne bilježnice,zbirke zadataka, kutije za tehnički….).

Dokumenti u privitku:

1. Popis udžbenika za redovne i izborne nastavne predmete koji se financiraju iz državnog proračuna za sve učenike I.-VIII. razreda

2. Drugi obrazovni materijal za redovne predmete

Napomena: Grad Varaždin financira drugi obrazovni materijal za učenike koji imaju prebivalište na području Grada Varaždina

3. Drugi obrazovni materijal za izborne predmete koji financiraju roditelji/staratelji

4. Drugi obrazovni materijal koji će se nabavljati u rujnu 2019. godine uz suglasnost roditelja/staratelja.