Dan sigurnijeg interneta

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca diljem svijeta obilježava se „Dan sigurnijeg interneta“. Učenici I. OŠ Varaždin povodom tog dana sudjelu u različitim projektnim aktivnostima kako bi spoznali važnosti sigurnosti na internetu.

Cilj projekta:

• Educirati učenike o području sigurnosti djece na internetu, o tome da poštuju ostale korisnike na mreži te da pravilnim i sigurnim korištenjem tehnologije iskoriste sve dobrobiti interneta.

• Poticati timski rad, osobito online suradnju i komunikaciju.

• Motivirati učenike na što veću upotrebu besplatnih Office 365 alata sa svojim AAI@EDU korisničkim računom.

• Primjenjivati digitalne obrazovne alate za nadopunu i poboljšanje nastavnih aktivnosti, kako bi učenici stvaranjem vlastitih obrazovnih sadržaja stekli nove vještine.

• Preuzimati sadržaj s interneta vodeći računa o licencama i pravima upotrebe.

• U aplikaciji Sway napraviti zbirku digitalnih radova učenika o sigurnosti na internetu, a svake godine nadopuniti je novim materijalima.

Voditeljica projekta: mr.sc. Tamara Ređep, učiteljica informatike

Više o našim aktivnosti kojima se trudimo podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu možete pogledati u emisiji Kutionica Varaždinske VTV televizije.