Učenička zadruga

Uz svoju bogatu i dugogodišnju uspješnu tradiciju u odgoju i obrazovanju Škola se u nizu izvannastavnih aktivnosti može pohvaliti i svojom učeničkom zadrugom koja je osnovana školske 1972./73. godine pod nazivom «Mladost».

Školske godine2002./03. učenička zadruga promijenila je  ime. Sada nosi naziv «Barok» Ime zadruge odabrali smo zbog smještaja škole u jezgri baroknog grada Varaždina i opredjeljenju u izradi proizvoda učeničke zadruge. Izrađen je i znak zadruge - stiliziran portal.

Cilj zadruge je:

• omogućiti učenicima razvoj sposobnosti za stjecanje novih znanja,
  • razvijanje radnih vrijednosti i stvaralaštva,
  • očuvanje prirode, njegovanje baštine i narodnog stvaralaštva.

Učenici članovi učeničke zadruge sudjeluju zajedno sa svojim voditeljima u planiranju i programiranju rada i vrše vrednovanje postignuća. Zadruga u svom radu bilježi vrijedne i zapažene rezultate. Redovito nastupa na županijskim i državnim smotrama.