Učenici I.OŠ posjetili smotru Civilne zaštite

Autor: Stella Kulaš, 25. 4. 2018.

U četvrtak, 19. travnja, u vremenu od 10 do 14 sati na varaždinskom Korzu smotrom operativnih snaga prezentirane su mogućnosti djelovanja te izložena vozila, oprema i tehnike operativnih snaga koju su razgledali učenici naše škole sa svojim razrednicima.

Na smotri su predstavljeni: Policijska uprava varaždinska, Vatrogasna zajednica Varaždinske županije, Gradska vatrogasna zajednica Varaždin, Javna vatrogasna postrojba Grada Varaždina, Zavod za hitnu medicinu Varaždinske županije, Hrvatska gorska službe spašavanja – Stanica Varaždin, Društvo Crvenog križa Varaždinske županije, Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin, Klub podvodnih aktivnosti Drava Varaždin, Rafting klub Matis, Županijski centar 112, Radio amateri – Radio klub Varaždin i Radio amaterska udruga Sloga Varaždin.

Bila je to prilika da naši učenici uz stručno vodstvo razgledaju smotru civilne zaštite te se upoznaju s mogućnostima operativnih snaga tj.kako pomoći unesrećenome i na koji broj nazvati pomoć.

Kako nam je bilo zanimljivo i poučno možete pogledati u galeriji slika.