4. Festival matematike Varaždinske županije

Autor: Snežana Huđek, 9. 4. 2018.

Na 4. Festivalu matematike Varaždinske županije koji je održan u Varaždinu, 5.04.2018., sudjelovali su učenici naše škole, od trećeg do osmog razreda, i to u ekipnom i pojedinačnom natjecanju.

Učenici petih i šestih razreda – kategorija HUSARI osvojili su u ekipnom natjecanju:

• 2. mjesto – Matej Nöthig (6.a), Dorijan Ferenec (6.c), Marko Bošnjaković (5.b) i Karlo Antončić (5.b) i
  • 4. mjesto – Tara Fošnar (6.c), Magdalena Tot (6.c), Eleonora Kramer (5.c) i Tia Hranić (5.a)

Učenici trećih i četvrtih razreda – kategorija ŠPANCIRERI osvojili su u ekipnom natjecanju:

• 6. mjesto – Lovro Levanić (4.b), Lana Šćukanec (4.b), Filip Habek (3.b) i Zlatka Bartol Golubić (3.a).

U pojedinačnom natjecanju četvrtih razreda najuspješniji su bili:

• Lovro Levanić (4.b) – 2. mjesto
  • Lana Šćukane (4.b) – 5. mjesto

U pojedinačnom natjecanju petih razreda najuspješniji su bili:

• Eleonora Kramer (5.c) – 5. mjesto
  • Marko Bošnjaković (5.b) – 10. mjesto

U pojedinačnom natjecanju šestih razreda najuspješniji su bili:

• Dorijan Ferenec (6.c) – 3. mjesto
  • Matej Nöthig (6.a) – 4. mjesto
  • Tara Fošnar (6.c) – 9. Mjesto

Na festivalu su učestvovali i Bruno Puljević(4.a), Anai Marciuš (4.a), Maksim Tušek (4.c),  David Antončić (4.a), Mia Ferenec (4.c),  Marko Grđan(5.a), Filip Grabar(6.a),  Martin Samobor(6.a), Dana Vinceković(6.a), Luka Hacek(7.c),  Petar Pospiš (7.b), Marko Pospiš (7.b), Bruna Hecigonja(8.c) i Ema Kovačić(8.c)

Mentori koji su pripremali učenike su: učiteljice razredne nastave  Blaženka Pavlović, Martina Bedeniković, Sonja Tušek - Podobnik, Tatjana Posavec i Valerija Malek i učiteljice matematike Snežana Huđek, Marina Kopjar i Nevenka Medvedović.

Na otvorenju Festivala nastupili su učenici sedmih razreda: Bard Krsto Plemić, Marta Čalopek, Lorena Blagus i Marina Farkaš. Pokazali su nazočnima kako se na znakovnom jeziku rukama ispisuju brojevi. Točku je sa njima uvježbala učiteljica Marina Kopjar.

Čestitamo i dobitnicima nagrada i svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na festivalu.