Dan škole 2018.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 22. 3. 2018.

I. osnovna škola Varaždin u petak 16. ožujka 2018. godine obilježila je svečanom priredbom u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu dva spomendana: Dan škole i 85. obljetnicu neprekidnog rada u prostorima današnje škole. Bila je to prilika da se prisjetimo prošlosti škole, sadašnjih događanja i koraknemo u našim planovima i idejama prema budućnosti.

Svečanosti su prisustvovale zamjenica gradonačelnika Sandra Malenica i privremena pročelnica Upravnog odjela za kulturu, obrazovanje i sport Grada Varaždina Draženka Dević, članovi Školskog obora i  Vijeća roditelja, mnogobrojni roditelji, umirovljenici škole i drugi gosti. U programu učenici  škole pokazali su  nadarenost i kreativnost u kazivanju poezije i pjevanju kako na hrvatskom tako i na stranim jezicima: engleskom, njemačkom, francuskom i glasovnom jeziku, scenskim i lutkarskim igrama, plesu, sviranju, nastupu mažoretkinja. Bila je postavljena i zanimljiva scenografija pozornice. Uoči priredbe gosti su mogli pogledati prezentaciju o projektima škole, a za vrijeme svečanosti prezentaciju s fotografijama i značajnim događajima iz povijesti škole.  Radijska grupa pripremila je mozaik svojih reportaža. Cilj je bio sve drage goste povesti u bezazleni i maštoviti svijet dječjeg stvaralaštva. Hvala svima na sudjelovanju i promociji škole. Prezentacije sa svečanosti i fotografije pogledajte u nastavku na web-stranice škole.

Mozaik I. osnovne škole Varaždin

Mozaična reportaža o događajima i aktivnostima u I. OŠ Varaždin koje je medijski pratila i zabilježila novinarska skupina i objavila povodom Dana škole 2018

Povijest I. osnovne škole Varaždin
Prezentacija o povijesti škole