LIK 2018.

Autor: Dina Zebec, 22. 3. 2018.

Naša je škola već tradicionalno domaćin LIK-a, pa je tako i ove godine, 26. veljače otvorena izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije.

Nakon pozdravnih riječi ravnateljice Karmen Hans Jalšovec, prisutnima se obratio te otvorio izložbu zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak koji je tom prilikom pohvalio sve natjecatelje te im čestitao na kreativnosti i trudu, a najboljima su uručena i prigodna priznanja.

Učiteljica hrvatskog jezika Ana Ilić i učitelj glazbene kulture Vatroslav Maltar pripremili su prigodni program, a samu izložbu postavila je učiteljica likovne kulture Dina Zebec.

Ovogodišnji LIK bio je inspiriran temom „Mitovi i legende“. Učenici su imali za zadatak istražiti „čudesni svijet mitskih bića“, izraditi skulpture od žice te kroz linijski istanjenu masu prikazati mitološko biće na što originalniji način.

Na natjecanje je pristiglo 199 radova učenika osnovnih škola. Za županijsku izložbu povjerenstvo u sastavu Davor Petak, Marela Žamić-Levačić, Maja Đakmanec Loborec i Terezija Mlinarić odabralo je 62 skulpture od kojih će njih 10 predstavljati Varaždinsku županiju na državnoj razini natjecanja.

Srednje škole zastupljene su s 9 radova od kojih je 5 radova predloženo za županijsku izložbu i državno natjecanje.

Od učenika naše škole za županijsku izložbu odabrana su tri rada učenica Nole Ladić, Brune Hercigonje i Klare Mikulčić, a rad Nole Ladić odabran je i za državno natjecanje.