Francuski doručak

Autor: Kamelija Habulin, 27. 2. 2018.

Nakon kratke obrade stripa o francuskom doručku u školskoj atmosferi, u ponedjeljak 26.02.2018. učenici 4. razreda uputli su se u  kafić Zazous na franjevačkom trgu.

Tamo su najprije naručili jelo i piće na francuskom jeziku. Potom su nastavili sa čitanjem stripa po ulogama čekajući da se pripreme sva naručena jela i pića. Francuzi obično jedu slatka peciva za doručak, pa su i tom prigodom učenici naručili kroasan (croissant) te piće (toplu čokoladu, mlijeko ili cijeđeni sok od naranče). U vrlo ugodnoj atmosferi svi su pojeli slasni doručak uz « Bon appétit » i « Santé ! » Miam!