Dan sigurnijeg interneta - 2018.

Autor: Tamara Ređep, 21. 2. 2018.

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca diljem svijeta obilježava se „Dan sigurnijeg interneta“. Učenici I. OŠ Varaždin povodom tog dana svojim su digitalnim radovima kroz aplikaciju MS Sway nastavili pričati  priču o važnosti sigurnosti na internetu, započetu prošle škoske godine.

Učenici su se prema vlastitom interesnom području i dobnoj skupini podijelili u timove i odabrali na koji način će nastaviti rad na školskom projektu „Sigurnost na internetu“ započetom prošle godine. Kako je moto ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta „Stvaraj poštuj i poveži se! Bolji Internet počinje s tobom!“  tome smo prilagodili i željene ciljeve.

Cilj projekta (2018.):

• Kreiranje boljeg interneta – educirati učenike o području sigurnosti djece na internetu, o tome da poštuju ostale korisnike interneta, te da pravilnim i sigurnim korištenjem tehnologije iskoriste sve dobrobiti interneta.
  • Poticati timski rad, osobito online suradnju i komunikaciju.
  • Motivirati učenike na što veću upotrebu besplatnih Office 365 alata sa svojim AAI@EDU korisničkim računom.
  • Primjenjivati Web 2.0 alate za nadopunu i poboljšanje nastavnih aktivnosti, kako bi učenici stvaranjem vlastitih obrazovnih sadržaja stekli nove vještine.
  • Preuzimati sadržaja s interneta vodeći računa o licencama i pravima upotrebe.
  • U aplikaciji Sway pomoću digitalnih radova učenika pričati priču o sigurnosti na internetu, a svake godine nadopuniti je novim materijalima.

Više o našim aktivnosti kojima se trudimo podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu možete pogledati u emisiji Kutionica Varaždinske VTV televizije.

Veselimo se izradi novih radova iduće godine, jer tako na zabavan i edukativan način doprinosimo stvaranju boljeg Interneta!