Polaganje francuskog međunarodnog ispita Delf A1 i A2 u Koprivnici

Autor: Kamelija Habulin, 20. 2. 2018.

Učenici 7. i 8.razreda koji uče francuski kao izborni predmet ove su školske godine prvi puta polagali međunarodni ispit Delf u Koprivnici na osnovnoj školi Braće Radića. Francusko veleposlanstvo ugovorilo je polaganje tih ispita u nekoliko hrvatskih gradova : Zagreb, Zadar, Split, Rijeka, Osijek i Koprivnica.

Sedmi razredi polagali su pismeni dio ispita Delf A1 u ponedjeljak 12.02.2018., a osmi višu razinu Delf A2 u utorak 13.02.2018. Pismeni ispit se sastojao od tri djela: slušno razumijevanje, čitanje s razumijevanjem te pisanje.

U petak 16.02.2018, učenici 7.razreda polagali su usmeni dio ispita, a 8.razredi u subotu 17.02.2018. Usmeni ispit sastoji se također od tri djela : prvi je dio predstavljanje, drugi postavljanje pitanja ili monolog na izvučenu temu te na kraju dijalog s ispitivačem u određenoj životnoj situaciji.

Učenici su se pripremali za te ispite tijekom čitave školske na dodatnoj nastavi., a ispit Delf A2 bio je pravi izazov za učenike osmih razreda jer je A2 razina koju postižu učenici 1.stranog jezika na kraju osmog razreda. Osim učenja dodatno uzbuđenje bilo je prisutno i zvog putovanja vlakom, kojim je rijetko koji od učenika prije putovao.

Rezultati ispita očekuju se za nekoliko tjedana, a potom i diplome koje učenicima mogu poslužiti tijekom čitavog života kao dokaz o znanju kojeg su stekli.