„Mi jedemo odgovorno“- završni forum u Pragu

Autor: Draženka Kolonić, 6. 2. 2018.

Od 19.-21.siječnja 2018.g. u Pragu je održan završni forum Projekta „Mi jedemo odgovorno“. Na forumu su u timu od deset predstavnika iz Hrvatske sudjelovale i ravnateljica naše škole Karmen Hans Jalšovec , te Draženka Kolonić, školski eko koordinator.

Projekt se bavio zdravom i odgovornom prehranom. Provodio se protekle tri godine u eko školama, a naša škola sudjelovala je u prvoj pilot godini projekta. Sufinanciran je od strane EU, a koordinator u RH je Udruga „Lijepa naša” .

U projektu je sudjelovalo 9 zemalja članica Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš-Fee:  Češka- koordinator projekta, te Slovačka, Slovenija, Rumunjska, Bugarska, Poljska, Malta, Latvija i  Hrvatska.

Na završnom forumu u Pragu iznijeta su iskustva svih zemalja sudionica projekta.