Održana Večer matematike

Autor: Marina Kopjar, 23. 1. 2018.

U prosincu je održana još jedna poučna, ali prije svega zabavna Večer matematike. Učenici su mogli rješavati matematičke zadatke kroz razne igre pa je odaziv učenika, ali i roditelja u predmetnoj nastavi bio velik!

Večer je započela zajedničkim programom u kojem su svi prisutni mogli načuti kako se pokazuju brojevi na hrvatskom znakovnom jeziku, a uslijedila je Božićna recitacija i prigodna pjesma o Pitagori.

Zatim su učenici i roditelji krenuli u učionice u kojima su im učiteljice razredne nastave ili učiteljice matematike pripremile zanimljive matematičke zadatke.

Ponovili su matematiku kroz razne društvene igre, igru Miljunaša, kroz Potragu za blagom (koje su mogli pronaći samo ako su točno rješavali zadatke skrivene u školi)...

Učenici šestih razreda uključeni su ove godine u projekt "Micro:bit" te su na Večeri matematike programirali svoje male robotiće. Film o tome kako je im je bilo i što su novo naučili možete vidjeti na poveznici.

Večer matematike održava se u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva.