Festival šaha i 5. PUŽ

Autor: Davor Hižak, 26. 4. 2017.

Prošle subote, 22.04.2017. godine u I. gimnaziji Varaždin održan je festival šaha.Na festival je pristiglo 100-njak djece. Šah je ponovno okupio mnoge zaljubljenike u tu drevnu i plemenitu igru. U sklopu festivala održan je 5. PUŽ, dva turnira i simultanka sa Noemi Špiranec, juniorskom prvakinjom Hrvatske.

Nakon mnogo partija i pregršt uzbuđenja festival je kulminirao sa podjelom medalja. I. osnovna škola osvojila je nekoliko medalja. Svakako najvrjednija je ona Matije Njegača za osvojeno 1. mjesto u ukupnom poretku PUŽ-a za 2016./2017. godinu.
Ostali naši osvajači medalja su Lana Ščukanec, Vanja Radovanović i Mislav Radovanović.

Više informacija potražite stranicama šahovskog kluba Mladost Varaždinske Toplice