Učenici škole proveli tjedan dana u Švedskoj

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 5. 4. 2017.

U sklopu ERASMUS KA2 projekta Human Science Technology Art Engineering Mathematics Laboratory učenici osmih razreda Nera Kuzminski, Ana Klarić, Nika Vinković, Sven Vojnović, Noa Šoić, Kristijan Želimorski i Pavao Želimorski sa učiteljem mentorom Ivicom Kolarićem i učiteljicom Đurđicom Želimorski tjedan dana proveli su u Švedskoj u gradiću Hoforstu gdje su zajedno sa svojim vršnjacima osnovne škole PetreSkolan razmjenjivali znanja i vještine i pripremali se za natjecanje robotičara koje je održano u Linköpingu.

Boravak u Švedskoj bio je zanimljiv. Mnogo se radilo i naučilo. Ostvarena su nova poznanstva i sklopljena nova prijateljstva. Atmosfera je bila poticajna i svatko je pronašao nešto za sebe. U sklopu projekta učenik Noa Šoić održao je iznimno uspješno predavanje za švedske ravnatelje.  U Linköpingu na međunarodnom natjecanju mladih robotičara učenici su ponovno bili u samom vrhu i osvojili niz medalja,  pa možemo reći da će se 25. ožujka 2017. godine pamtiti po sjajnim rezultatima hrvatskih predstavnika.   Zanimljivo je da su ekipe bile mješovite  i vodila se  velika borba za 1. mjesto i odlazak na  svjetsko RoboCup Junior natjecanje koje će se održati u Japanu u Nagoyi u ljeto 2107. godine. Pobjednička ekipa biti će prijavljena kao mješovita švedsko–hrvatska ekipa u kategoriji RESCUE LINE a kapetan ekipe je učenik Sven Vojnović iz I. osnovne škole Varaždin. U nastavku su i postignuti rezultati uz napomenu da učenici iz Švedske dolaze u Varaždin u uzvratni posjet u svibnju 2017. godine.

REZULTATI HRVATSKIH UČENIKA:

■ Ekipa  Erasmus+SWECRO 2 u kategoriji