Ružičasto u 3.b razredu

Autor: Martina Bedeniković, 5. 3. 2017.

Učenici 3.b razreda ove su školske godine prvi puta obilježili Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day.

Tolerantno ponašanje, razvijanje emocija, prihvaćanje, prilagođavanje, razumijevanje i poštivanje razlika među djecom, naši su svakodnevni zadaci i obaveze. Iako tek devetogodišnjaci, učenici su itekako svjesni važnosti razgovora i nenasilnog rješavanja problema s ciljem sprečavanja verbalnog i fizičkog nasilja. Oni žele sigurno okruženje za svoje odrastanje, u kojem će se svatko od njih i svi zajedno osjećati prihvaćeno i voljeno.

Obilježavanju tog dana u našem razredu učenicima, učiteljici i asistenticama pridružile su se i vjeroučiteljica te psihologinja škole. Uz ružičaste majice razredom su dominirali ružičasti baloni, a uz veseli dječji osmijeh, vrlo razigrano i ružičasto, glasno smo poručili svima: „NE vršnjačkom nasilju!“