2. PUŽ U I. OSNOVNOJ ŠKOLI VARAŽDIN

Autor: Davor Hižak, 30. 11. 2016.

U I. osnovnoj školi Varaždin održan je 2. od ukupno pet turnira pojedinačnog prvenstva učenika varaždinske županije, skraćeno PUŽ. Ovaj turnir okupio je do sada rekordan broj sudionika na jednom PUŽ-u koji se održavaju od prošle školske godine, ukupno 73 učenika i učenica osnovnih škola.

Pobjednici turnira su kod dječaka isti kao i na prvom turniru, Petar Križanić za niže razrede i Matija Njegač za više razrede. Najbolje djevojčice bile su Jelena Inkret za niže i Silvija Sever za više razrede.

Turniru je nazočila i ravnateljica I. osnovne škole Varaždin Karmen Hans-Jalšovec koja je izrazila veliko zadovoljstvo što je I. osnovna škola domaćin, ali i zbog velikog odaziva učenika iz cijele županije.

Kao i na svakom turniru bilo je vrlo zanimljivo i napeto. Male pametne glavice radile su "200 na sat" što se vidi iz rezultata koje su naši učenici postigli. Šah je u tih nekoliko sati pružio puno zadovoljstva, kako učenicima tako i roditeljima. I domaćini i organizatori bili su zadovoljni odazivom i atmosferom za vrijeme turnira.

Od učenika iz I osnovne škole nastupili su:

Viši razredi:

Sara Vučkovečki
Tara Štimec
Simona Buhin

Čestitamo svim učenicima na postignutim rezultatima i želimo puno uspjeha na budućim turnirima.