Veliko srce Varaždina

Autor: Tea Pavičić Zajec, 28. 10. 2016.

DGV Varaždin i ove je godine učenicima varaždinskih osnovnih škola dodijelio plaketu „Veliko srce Varaždina“ uz simboličnu nagradu. Učenici su nagrađeni za dobra dijela koja najčešće ostaju „nevidljiva“ i nezamijećena, stoga je cilj ovog projekta nagraditi takve učenike te motivirati i ostale na činjenje „dobrog“.

Organizator je i ove godine Društvo Naša djeca Varaždin uz podršku Grada Varaždina i Koordinacijskog odbora akcije „Grad Varaždin – prijatelj djece“. Nagrađeni učenik naše škole je učenik 2. c razreda Maks Turčić koji je svojim uzornim ponašanjem i nesebičnim pomaganjem svojim vršnjacima zaslužio ovu nagradu. Plakete je uručio predsjednik Gradskog vijeća Josip Hehet, a uz plaketu, dobitnici su dobili i prigodan dar – kemijsku olovku s ugraviranim natpisom „Veliko srce Varaždina 2016“.